Istnieje wiele, wiele powodów, dla których goście mają określone preferencje dotyczące hoteli i pensjonatów. To zawsze będzie zależało od gustów i doświadczeń. Jednak, aby ukierunkować każdy z nich należy je streścić do najbardziej tendencyjnych, czyli poszukać tych wspólnych i zastosować je w naszym hotelu.

Zasadniczo punktualność jest jednym z nich. Zarówno w oferowanej usłudze lub pakiecie, jak i w zobowiązaniach wobec pracowników. Gdy obsługa jest punktualna, wzrastają szanse na polecenie tego hotelu.

Mówiąc o usługach odnosimy się do wielu obszarów. Wśród nich jest jedzenie: na ogół hotel posiada kilka asortymentów. Jednym z nich są posiłki dostarczane bezpośrednio do pokoju. Są one zazwyczaj skierowane do bardziej powściągliwych klientów, którzy cenią sobie swoją prywatność i hotel musi dostosować się do tego wymogu.

Z drugiej strony, istnieją usługi, które łączą gości. Są to tzw. restauracje. Przeznaczone są one również dla innej grupy specyficznych klientów. W tym przypadku bardziej społecznych, dynamicznych. Są oni zazwyczaj określani jako turyści rodzinni.

Turystyka jako styl życia

Jest to specyficzny sektor, który postanowił uczynić z turystyki styl życia, dlatego też zarządzający hotelem muszą połączyć te elementy na swoją korzyść. Każdy zakątek tego świata ma swoją historię naznaczoną początkami cywilizacji. Człowiek jako istota myśląca stara się w turystyce utrwalić tę historię, a raczej odkryć ją poprzez podróż. Są tacy, którzy mają inne spojrzenie na turystykę i postrzegają ją jako drogę ucieczki. Alternatywa, aby uwolnić się od stresu.

Uwolnienie od stresu: punkty przemawiające na korzyść hotelu

Choć prawdą jest, że kiedy turystyka odbywa się w sposób naturalny, człowiek uwalnia się od stresu monotonii, poznaje inne kultury, komunikuje się i wchodzi w interakcje z zupełnie nieznanym mu środowiskiem, to jednak aspekty te należy wykorzystać.

W ten sposób zarządzający hotelami powinni wiedzieć, że turystyka staje się sposobem na wolność i ekspansję kulturową. Motywowanie człowieka do podróżowania i poznawania różnych kultur tworząc różnorodny świat.