Kaszubi chętnie opowiadają o tym, jak miało dojść do tego, że na mapie naszego kraju znajdujemy region, który oferuje nam w tyle zachwycających widoków.

Kaszubi chętnie opowiadają o tym, jak miało dojść do tego, że na mapie naszego kraju znajdujemy region, który oferuje nam w tyle zachwycających widoków. Otóż rzekomo podczas ostatniego dnia stworzenia świata, Bóg miał pochylić się nad tymże miejscem i ze swojego worka wysypać wszystkie okrągły, które zostały mu z dotychczasowej pracy. Dlatego też powstało miejsce oferujące nam wszystkiego po trochu. Znajdziemy tutaj przepiękne wzgórza, zachwycająca lasy, malownicze pola oraz kwietne łąki i błyszczące tafle jezior. Być może legenda ta wydaje nam się nieco zabawna, ale jeżeli już raz odwiedzimy Kaszuby, z pewnością zgodzimy się z tym stwierdzeniem, iż miejsce, a dokładnie ten region Polski, jest niezwykle malowniczy i kryje w sobie niepowtarzalną magię. Chętnie wybieramy się na urlop w tę część naszego kraju. Dużym zainteresowaniem cieszą się oczywiście tutejsze gospodarstwa agroturystyczne, gdzie możemy zachwycać się regionalizmami i kosztować potraw regionalnych, ale coraz częściej wybieramy domki letniskowe Kaszuby. Dlaczego tak chętnie spędzamy tutaj czas wolny?

Magiczne Kaszuby, które zachwycają

Kiedy mielibyśmy opowiedzieć o Kaszubach w kilku zdaniach, z pewnością krainę nazwalibyśmy interesującą pod względem historycznym, a jednocześnie docenilibyśmy jej zachwycające piękno. Nie brakuje tutaj i jezior, lasów, wzgórz, a wszystko to w pełnej ciszy i spokoju. Kaszuby są malowniczym regionem Polski usytuowanej w północnej części, stanowiąc tym samym część Pomorza. Jeżeli mielibyśmy dokładnie wyznaczyć region, z pewnością skupilibyśmy się na miejscowościach, w których właśnie mieszkają Kaszubi. Jest to zachodnio Słowiańska grupa etniczna, która niewątpliwie zachwyci nas od samego początku. Ciągle kultywują swoją specyficzną mowę kaszubską, będącą niejednokrotnie niezrozumiałym dla przeciętnych Polaków. Ponadto odwiedzając rodowitych mieszkańców, zauważymy, że pielęgnują oni swoje poczucie odrębności, co z całą pewnością należy podkreślić i docenić. Śmiało możemy przyznać zatem, że Kaszuby stanowią jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych w naszym kraju, dlatego też tak chętnie są odwiedzane.

Domki letniskowe Kaszuby, czyli wakacje idealne

Te urzekające krajobrazy zachęcają nas do tego, by na urlop wybrać domki letniskowe Kaszuby, które wcale nie muszą być usytuowane w centralnych miejscowościach regionu. Z powodzeniem uda nam się znaleźć takie rozwiązania, które w oddaleniu od kluczowych atrakcji pozwolą nam nawdychanie czystego powietrza, korzystanie z uroków przyrody, a także pozostają nowoczesnym udogodnieniem wyposażonym niejednokrotnie w saunę, siłownię, czy nawet taras widokowy. Rzecz jasna nie jest to reguła, dlatego, jeżeli zależy nam na tym, wakacje spędzić wyśmienicie, powinniśmy wybrać takie domki letniskowe Kaszuby, które spełnią nasze oczekiwania. Niejednokrotnie możemy liczyć również na to, że oprócz rodzin z dziećmi, w takich lokalach chętnie widziani są także czworonożni przyjaciele.

Punkty na mapie, które warto zobaczyć

Niewątpliwie bez względu na to, w jakie regiony Kaszub się wybierzemy, będziemy zachwyceni. Czekają nas świeże lasy i zachwycające jeziora. Warto pamiętać o tym, by odwiedzić kompleks Jezior Wdzydzkich, a także parki krajobrazowe i rezerwaty. Ciekawą atrakcją jest także skansen drewnianego budownictwa lokalnego, który zainteresuje nie tylko dorosłych, ale również dzieci. By podziwiać w pełni piękno przyrody z góry, świetnym pomysłem okaże się wycieczka do Wieżycy z wieżą widokową. W niedalekim oddaleniu od niej znajdziemy także malownicze i Jezioro Ostrzyckie, wzdłuż wybrzeża Bałtyku natrafimy na mnóstwo ciekawych atrakcji, które niewątpliwie docenią młodsi turyści.

Warto wspomnieć o tym, że kompleks jezior wdzydzkich bardzo często bywa nazywany także Kaszubskim Morzem, a jeżeli wybierzemy się na wycieczkę w ten region, z pewnością podzielimy to zdanie. Tutejsze serce Kaszub potrafi oczarować każdego. Wspomniana wyżej wieża widokowa ma wysokość ponad 35 m i zwiedzającym udostępnia trzy platformy widokowe na wysokości 10, 20 oraz 30 m, dlatego też z całą pewnością warto ją odwiedzić.

Podsumowanie

Jeżeli planujemy urlop i wybieramy domki letniskowe Kaszuby, ale nie musimy odpowiednio wcześnie zastanawiać się nad atrakcjami, które mogłyby nas zachwycić. W zupełności wystarczy tutejsza przyroda, a jeszcze długo, po powrocie do domu, pozostaniemy pod jej urokiem.