Wypoczynek w rejonie Augustowa może się dla wielu z nas okazać rewelacyjny sposobem na udane wakacje. Ta część Suwalszczyzny zachwyca wspaniałymi jeziorami oraz krajobrazami, którym trudno jest się oprzeć.

Co warto zobaczyć podczas wypoczynku w Augustowie?

Jedną z ciekawszych atrakcji dla tych, którzy odwiedzają Augustów, będzie jezioro Studzieniczne. Wycieczkowe rejsy po jego wodach dostarczą nam niezapomnianych wrażeń, nie lada gratką mogą się też okazać piesze lub rowerowe wycieczki wokół tego akwenu.

Co warto wiedzieć na temat Jeziora Studzenicznego?

Wiadomo, że jest to jeden z najpiękniejszych zbiorników rynnowych, jakimi może nas oczarować Suwalszczyzna, a jego linia brzegowa na każdym z nas może zrobić spore wrażenie. Oczywiście w innych częściach Polski również takie jeziora znajdziemy – jedno z nich znajduje się niedaleko Szczecina (dowiedz się o nim więcej na SzczecinInfo). Na jeziorze tym czeka również pięć malowniczych wysp, z którymi wiążą się liczne legendy (np. o duchu Kiejstuta). Jedna z tych wysp, zwana Brzozowym Grądem, jest miejscem skutecznie przyciągającym uwagę miłośników przyrody, a to za sprawą utworzonego tu w 1960 roku rezerwatu florystycznego.

Na jego terenie można podziwiać liczne stanowiska obuwika pospolitego – ciekawego gatunku storczyka, któremu osoby interesujące się botanikom bardzo chętnie poświęcają swój czas. Samo jezioro, będące częścią drogi wodnej znanej jako Kanał Augustowski, przyciąga walorami wypoczynkowymi, a w licznych ośrodkach istniejących nad jego wodami można znaleźć tanie noclegi o każdej porze roku. Kto postawi na wypoczynek w tym miejscu, ten z pewnością żałować nie będzie, a urlop spędzony w tej części kraju każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.