Jeżeli Dubrownik nazywany jest wśród fanów Chorwacji „Perłą Adriatyku”, to niewielkie, ale bardzo malowniczy Rovinj – piasto i port znajdujące się na zachodnim wybrzeżu Istrii zasługuje na równie nietuzinkową nazwę. To urokliwe miejsce spokojnie nazwać można „Szmaragdem Chorwacji”. Ogromne wrażenie robią czerwone dachówki starych kamienic, gdy patrzy się na widokówki z ujęciami z lotu ptaka. Zachwyca swoim niecodziennym kształtem i klimatem małego cuda. Turyści często zwracają także uwagę na podobieństwo do Saint-Tropez i może jest to dodatkowy powód, aby odwiedzić to miejsce.

Romantyczny Rovinj to bez dwóch zdań jeden z ciekawszych wyborów na wakacyjną lokalizację. To miasto na półwyspie Istria, mimo dużej konkurencji wśród innych atrakcji i malowniczych punktów z pewnością wyróżnia się na turystycznej mapie. Poza tym Rovinj uważane jest za miasto romantyczne, gdzie z chęcią ściągają turyści z całego świata. Także Polacy chętnie przyjeżdżają nad Morze Adriatyckie. Chorwacja staje się dla nich idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek.

Pod względem architektury Rovinj ma wenecki charakter, który podkreślają harmonijne kolory na tle malowniczych pejzaży. Rovinj swoją historią sięga osady rybackiej, w którym znajduje się kościół patronki tego miasta – św. Eufemii. To właśnie stąd pochodzi także słynna chorwacka łódź nazywana batana.

Dużą popularnością cieszą się spacery po nabrzeżu oraz wąskich uliczkach centrum miasta. Przyjaznego klimatu nadają temu miejscu kamienice z czerwonymi dachami, gdzie czas na błogim lenistwie lubią spędzać koty. Odwiedzić trzeba także charakterystyczny kościół św. Eufemii, pałac miejski oraz klasztor.

Pamiętaj, że w Polsce również możesz przeżyć niezapomniane wrażenia podczas wakacji. Wystarczy wejść na www.kazimierz24.pl, żeby się o tym przekonać.

Niewątpliwa atrakcją jest także niespełna 70-kilometrowe wybrzeże, które zdecydowanie zachęca do wypoczynku na piasku i kąpieli w lazurowej wodzie Adriatyku. Rovinj to kameralne miejsce na wakacje w Chorwacji.