Wrocław jest miejscem, które przez lata pozostało w cieniu innych wielkich polskich miast takich jak Warszawa czy też Kraków. Teraz powoli stolica dolnego śląska zaczyna wychodzić z tego cienia. Obecnie Wrocław jest idealnym miejscem do spędzenia weekendu lub czasu urlopowego. Jest to miasto, które jest w stanie przekonać do siebie wielu turystów mieszanką nowoczesności oraz tradycji. To jedno z najstarszych polskich miast ma w sobie wiele atrakcji turystycznych.

Ważnym miejscem dla niego na pewno jest rynek główny. Tutaj mieści się ratusz oraz wiele zabytkowych kamienic, które przykuwają do siebie wzrokiem turystów z wielu zakątków świata. Oprócz tego miejsca Wrocław ma do zaproponowania znacznie więcej, dlatego nie jest to miasto, do którego przyjeżdża się na jeden dzień. Kolejnym miejsce, wobec którego nie można przejść obojętnie jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Ogród ten posiada długą i dość ciekawą historię. Liczy sobie on już ponad dwieście lat. W czasie wojny został poważnie zniszczony jednak w latach pięćdziesiątych poprzedniego wieku ponownie wrócił do łask poprzez gruntowne odnowienie.

Wrocław jest miastem, które charakteryzuje się tym, że można tutaj zwiedzać wyspy ulokowane w rejonie starego miasta. Wyspy są oczywiście niewielkich rozmiarów (około pięciu hektarów) ale na pewno budzą zainteresowanie wielu turystów. Na pewno jedną z ciekawszych wysp jest Wyspa Piasek. Mieści się na niej Kościół Najświętszej Marii Panny czy też cerkiew prawosławna św. Cyryla i Metodego. Jeżeli ktoś lubi zwiedzać architekturę sakralną na pewno zajrzy w to miejsce.

We Wrocławiu nie można narzekać na brak dobrej bazy hotelarskiej. Na terenie tego miasta działa kilka hotel o wysokim standardzie. Oprócz tego do dyspozycji są hostele oraz schroniskach młodzieżowe. Z ich zarezerwowaniem na pewno nie będzie żadnych większych problemów. Dzięki temu liczba turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska regularnie wzrasta przyczyniając się do większych wpływów z budżetu.

Piękne miejsca turystyczne znajdziesz też w Bydgoszczy. Kliknij https://bydgoszczinfo.pl/2021/02/co-warto-odwiedzic-i-zobaczyc-w-bydgoszczy/, żeby poznać najciekawsze z nich.