Beskid Sądecki to piękna grupa górska, która zachwyca wspaniałymi krajobrazami oraz połemkowskimi wioskami. Ta część kraju znana jest też z malowniczej doliny Popradu – rzeki, nad którą czekają na nas piękne uzdrowiska. Które z nich warto odwiedzić?

Uzdrowiska w Beskidzie Sądeckim

Kto w czasie wycieczki po sądeckich uzdrowiskach będzie chciał poprawić swą formę, a jednocześnie nacieszyć się widokiem cennych zabytków, ten koniecznie powinien wybrać się do Krynicy. To uzdrowisko zachwyca licznymi atrakcjami oraz doskonale rozwiniętą infrastrukturą. Kto postanowi spędzić tu wczasy, ten z pewnością nudzić się nie będzie. Góra Parkowa, malowniczy park i pijalnia wód – oto najważniejsze atrakcje, z jakimi można się tu spotkać. Oczywiście jeśli ktoś oczekuje relaksu, rehabilitacji i turnusu regeneracyjnego, to jego celem powinno być uzdrowisko-busko-zdroj.com.pl. Z kolei Krynica Zdrój zachwyca też wiekowymi willami oraz pamiątkami związanymi z Nikiforem Krynickim.

Wypoczynek w Beskidzie Sądeckim

Dla tych osób, którym marzy się wypoczynek w bardziej kameralnym miejscu, idealnym kierunkiem podróży będzie Piwniczna. To ciekawe uzdrowisko, na terenie którego można odpocząć od codziennych problemów, nacieszyć się czystym powietrzem oraz poprawić swą formę. Spacery po parku zdrojowym, wypoczynek w rejonie rynku – oto propozycje dla tych, którzy chcą tu spędzić wczasy. Tanie noclegi można tu znaleźć w licznych pensjonatach oraz w prywatnych gospodarstwach, które czekają na gości z całej Polski. Trzecią miejscowością, idealną i dla kuracjuszy, i dla miłośników aktywnego wypoczynku, będzie Muszyna. W tym miasteczku nie brak cennych zabytków, dzięki czemu kurort ten staje się ważnym punktem w programie niemal każdej krajoznawczej wycieczki po tak pięknych górach, jak Beskid Sądecki. Malowniczy rynek, zabytkowy kościół parafialny z ogrodem biblijnym oraz wzgórze, na którym wciąż można podziwiać ruiny zamku – oto najważniejsze atrakcje, z których Muszyna jest wyjątkowo dumna. Nie brak tu również takich zabytków, jak drewniane cerkwie oraz żydowski cmentarz, na który z pewnością warto zajrzeć.