Majówka coraz bliżej zatem czas zaplanować, jak ją spędzić. Długi weekend to niewątpliwie okazja na krótką wycieczkę. W końcu nic, tak nie odpręża i pozwala oderwać się od codziennych problemów, jak zmiana otoczenia. Jaki kierunek obrać tym razem? Gdzie wyjechać na majówkę 2022? O to kilka ciekawych miejsc, w których wypoczynek może być naprawdę błogi i atrakcyjny!

Mikołajki, czyli weekend pośród jezior!

Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów w naszym kraju. Zachwycają krajobrazem i naturalnymi walorami. Dlatego też stanowią atrakcyjne miejsce na, chociażby weekendowy wypoczynek. Jedną z polecanych miejscowości, w której warto, się zatrzymać są Mikołajki. Otaczające lasy i bliskość jezior sprawiają, że są miejscowością sprzyjającą wypoczynkowi. Do tego nie brakuje tu atrakcji turystycznych.

Zabytkowy i urzekający Malbork!

To malownicze miasto z niezwykle ciekawą historią, której wiele pozostałości można nadal zwiedzać. Największą atrakcją, a jednocześnie wizytówką miasta jest monumentalny Zamek Krzyżacki otwarty dla turystów. Do tego mamy tu ciekawą trasą turystyczną nazwaną Zewnętrznym Muzeum Fortyfikacji oraz typowo miejskie atrakcje.

Piękne tereny na spędzenie majówki z całą rodziną oferuje też Konstancin, którego najlepsze miejsca znajdziesz na Konstancin Info.

Hel! Zwany początkiem Polski.

Dla tych, którzy zamarzyli, odetchnąć morską bryzą poleca się kierunek północny, a dokładnie jej najdalszy kraniec! Mowa o Półwyspie Helskim, potocznie nazywanym początkiem Polski. To bardzo urokliwe i pełne atrakcji miasto z zachwycającym krajobrazem na bezkresny Bałtyk. Oferuje różne możliwości spędzenia czasu – od błogiego lenistwa po te bardziej aktywne formy.

Solina, czyli bieszczadzka perełka!

Bieszczadzka, malownicza wioska Solina, zachwyca wspaniałym krajobrazem o każdej porze roku. Możemy tu podziwiać widok gór, jezior i lasów. Spacerować górskim szlakami lub wypocząć nad jeziorem. To miejsce, które niewątpliwie sprzyja relaksowi.

Kazimierz Dolny — małe miasto z wielką historią!

Mały, ale jakże uroczy Kazimierz Dolny, może okazać się całkiem sporą atrakcją weekendową. Napotkamy tu sporo zabytków, urzekający rynek, a to wszytko w otoczeniu pięknej natury. Warto pospacerować tu malowniczymi ścieżkami prowadzącymi wzdłuż Wisły i spojrzeć na miasto z wysokiej perspektywy, czyli ze szczytu Góry Trzech Krzyży.