Pensjonat to maszyna, która nigdy nie przestaje pracować, a żeby maszyna działała prawidłowo, konieczne jest, aby wszystkie jej części były w 100% sprawne.

Działalność o dużym znaczeniu

Bardzo ważne jest, aby mieć ścisły protokół czyszczenia pensjonatu w celu utrzymania obiektów z możliwych zanieczyszczeń, zapobiegać wszelkim warunkom brudu. Celem sprzątania jest pozbycie się wszelkiego rodzaju niedoskonałości i zabrudzeń w pokoju (lub innym pomieszczeniu) i uwolnienie go od wszystkiego, co jest szkodliwe dla gości.

Łatwiejsze niż się wydaje

Wiele razy możemy czuć się przytłoczeni, ponieważ nie wiemy od czego zacząć, ale nie martw się, oto 5 prostych kroków, które wyjaśnią ci jak wykonać prawidłowe sprzątanie.

Przeszkolenie zespołu sprzątającego

Szkolenia odgrywają ważną rolę w osiąganiu naszych celów; zapewnienie naszym pracownikom niezbędnej wiedzy na temat ich zadań gwarantuje, że każdy będzie posiadał umiejętności niezbędne do wykonywania swoich obowiązków, spełniając wszelkie wymagania. Istnieją różne szkolenia, na których ekipy sprzątające poznają sposób, w jaki należy sprzątać miejsca pracy, a w czasach pandemii jest bardzo przydatne bycie przeszkolonym na kursach prawidłowego odkażania miejsc pracy.

Wentylacja pomieszczenia

Bardzo ważnym krokiem przy czyszczeniu jakiegoś miejsca jest otworzenie zasłony i okno całkowicie tak, że pokój jest wentylowany podczas całego procesu. Wentylacja pomieszczeń pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń z powietrza, przyczynia się do regulacji temperatury i co bardzo ważne reguluje wilgotność wewnątrz pomieszczeń, co zapobiega niszczeniu przedmiotów znajdujących się w danym miejscu w krótkim czasie. Osoby przebywające w pokoju będą czuły się znacznie bardziej komfortowo w tym i twój personel podczas wykonywania swojej pracy.

Zmiana używanych prześcieradeł i ręczników

Pierwsza rzecz jaką należy zrobić podczas sprzątania jest zaczęcie usuwania prześcieradeł od łóżek w sypialni i układanie wszystkie brudnych tkanin razem ręcznikami w jednym miejscu. Należy je oddać do pralni w celu dokładnego wyczyszczenia środkami dezynfekującymi i gorącą wodą. Jest to coś bardzo ważnego, o czym zawsze należy pamiętać.

Zachowaj ostrożność podczas sprzątania łazienki

Łazienka jest jednym z miejsc, które mogą zawierać najwięcej bakterii w pensjonacie. Zacznij od pozbycia się wszystkich odpadów w koszach na śmieci, umyj je i zdezynfekuj, aby były wolne od zarazków.

Jeśli łazienka ma okno, nie zapomnij go otworzyć, aby wpuścić świeże powietrze. Jeśli nie ma okna, ale ma wentylator, włącz go podczas całego procesu czyszczenia. Nie zapomnij używać rękawiczek i maski podczas czyszczenia toalety, prysznica i zlewów, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z tymi powierzchniami.