Wycieczki po Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej mogą się dla wielu z nas okazać rewelacyjną przygodą. Co warto zobaczyć w ich trakcie? Wiadomo, że kusza tu malownicze skupiska skałek oraz ruiny średniowiecznych zamków, nie bez powodu zwane Orlimi Gniazdami, wiadomo, że popularnym celem wypraw jest tu Dolina Prądnika oraz otaczający ją Ojcowski Park Narodowy. Dla tych, którzy szukają na Jurze miejsc mniej znanych, za to równie ciekawych, godnym polecenia miejscem może się okazać Mstów. Dlaczego warto się tu wybrać?

Mstów i jego skarby: co warto zobaczyć?

Mstów leży w niewielkiej odległości od Częstochowy, a piękne widoki na dolinę Warty oraz interesująca historia są wielkimi walorami tego jurajskiego miasteczka. Wiadomo, że jego historia zaczyna się w XII wieku i ma ścisły związek z działalnością sprowadzonych tu z Wrocławia kanoników regularnych. Do dziś ich zabytkowy zespół klasztorny jest obowiązkowym punktem w programie niemal każdej wycieczki po Mstowie, a otaczające go mury obronne wciąż robią wielkie wrażenie na zwiedzających. Nie jest to jedyna atrakcja, jaka czeka na turystów odwiedzających Mstów. W tym uroczym miasteczku czeka też ciekawa kaplica cmentarna, będąca cenną pamiątką z XVII wieku, oraz zespół zabytkowych stodół. Wycieczki po Mstowie warto też zaplanować w taki sposób, by znaleźć czas na spacer nad Wartą. Piękne widoki oraz takie atrakcje, jak słynna Skała Miłości sprawią, iż spacery takie dla każdego z nas będą wspaniałym doświadczeniem.

Jeżeli jesteś fanem śląskich zabytków, definitywnie warto zapoznać się również z najlepszymi atrakcjami w Legnicy.

Co warto zobaczyć w rejonie Mstowa?

Kto zachce spędzić nieco więcej czasu w tej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, ten również na nudę nie będzie mógł narzekać. W pobliżu miasteczka czeka Chrapoń, będący najwyższym szczytem na terenie tzw. Jury Wieluńskiej. Nie brak tu również spacerowych tras, dzięki którym można podziwiać dolinę Warty oraz piękno jurajskiej przyrody. To wyjątkowy skrawek Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, któremu z pewnością warto poświęcić swój czas.