Rethymno to jedno z piękniejszych miast, jakimi może nas oczarować wyspiarska Grecja oraz jeden z tych kierunków podróży, na który z pewnością warto postawić. Biura podróży już dawno doceniły atrakcyjność tego miasta, dzięki czemu wycieczki na jego teren stały się jedną z ważniejszych ofert w turystycznych katalogach.

Co warto zobaczyć w greckim Rethymno?

Rethymno to jedno z najciekawszych miast, jakimi może się pochwalić wyspiarska Grecja. Jakimi atrakcjami może się tu pochwalić Kreta – wyspa, do której Rethymno należy? Jednym z ciekawszych punktów na planie tego miasta jest malowniczy port wenecki.

W jego pobliżu ujrzeć można wiele pięknych kamienic, w gronie których nie brak cennych zabytków. Ciekawym punktem w programie wycieczki po tym mieście są też pozostałości po weneckim zamku, który stanął w tym mieście w XVI wieku. Choć do dziś pozostały po nim jedynie mury zewnętrzne, słynna Fortezza wciąż jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Ruiny weneckiej Fortezzy to również tak ciekawa atrakcja, jak Muzeum Archeologiczne. Prezentowane tu zabytki sprawiają, że każdy z nas może w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat historii Krety i jej najpiękniejszego portowego miasta. Kościół Św. Franciszka to zabytek, który z pewnością oczaruje każdego miłośnika sztuki sakralnej oraz tych turystów, którzy chcą lepiej poznać dzieje i kulturę wyspiarskiej Grecji. Kolejnym ważnym punktem w programie każdej wycieczki po tej części Krety będzie starówka w Rethymno. I tu czekają na zwiedzających wspaniałe atrakcje. Malownicze uliczki, restauracje i knajpki – wszystko to sprawia, że na terenie Starego Miasta w Rethymno turyści mogą się nacieszyć wyjątkową, typową dla Grecji atmosferą. Co jeszcze warto tutaj zobaczyć? Fontanna Rimondi to kolejny ciekawy zabytek i interesująca pamiątka z czasów weneckich. Miłośników zakupów może z kolei oczarować miejskie targowisko. Tu, w historycznej scenerii, sprzedawane są lokalne produkty i ciekawe pamiątki.

Więcej artykułów o interesujących atrakcjach turystycznych znajdziesz w serwisie https://www.morzegory.pl/.

Greckie Rethymno – podsumowanie

Grecja to kraj zadziwiający swym pięknem, bogactwem i różnorodnością. Fakt, że biura podróży tak chętnie organizują wycieczki na jej teren, nikogo nie powinien dziwić. W takich miastach, jak Rethymno, każdy z nas może przeżyć wyjątkową przygodę, spędzić czas w ciekawy sposób, a jednocześnie nacieszyć się widokiem pięknych zabytków.